Blog - Systemy Kominowe Checz

Blog

 
Prawidłowy kolor dymu z komina

Prawidłowy kolor dymu z komina strzałka

Ogrzewanie domu i miejsc pracy wiąże się często z koniecznością pozyskania drewna lub węgla dobrej jakości. Wiele osób nie ma jednak pojęcia o tym, że palenie drewnem, węglem lub innym paliwem może być szkodliwe. Wszystko zależy od jakości materiału opałowego i jego poziomu wilgotności. Wydostający się z komina dym może wyglądać bardzo różnie. Może to być gęsta, cuchnąca zasłona dymna lub zupełnie przezroczyste spaliny, jak z kotła gazowego. Jaki dym powinien wydostawać się z kominów domów? Jakie są rodzaje i kolory dymu?
more
 
Jak rozpoznać pożar sadzy w kominie?

Jak rozpoznać pożar sadzy w kominie? strzałka

Pożar sadzy w kominie może być tragiczny w skutkach i skończyć się zajęciem ogniem dachu albo całego poddasza, a nawet domu. Na szczęście część przyczyn pożarów sadzy w kominie można w prosty i szybki sposób wyeliminować. Wystarczy systematyczna kontrola stanu technicznego komina, a w szczególności przed i po zakończeniu okresu grzewczego.
more
 
Rodzaje nasad kominowych

Rodzaje nasad kominowych strzałka

Nasady kominowe są niepozornymi, ale bardzo ważnymi elementami, które montuje się na szczycie kominów. W wielu przypadkach ich zamontowanie jest niezbędne, aby utrzymać w przewodzie kominowym optymalny ciąg. Jakie są funkcje i zastosowanie nasad kominowych? Jakie ich rodzaje można wyróżnić?
more
 
Jak czyścić komin?

Jak czyścić komin? strzałka

Regularne czyszczenie komina z sadzy jest obowiązkiem każdego właściciela domu czy innego obiektu z instalacją ogrzewania. O czystość przewodu kominowego warto zadbać przede wszystkim przed startem sezonu grzewczego, a także każdorazowo, kiedy komin staje się niedrożny. Jak czyścić komin? Dlaczego regularne czyszczenie komina jest tak istotne? 
more